نکاتی برای صرفه جویی در وقت هنگام تمیز کردن آشپزخانه

آیا به دنبال راههایی هستید تا آشپزخانه خود را سریعتر و آسانتر تمیز کنید؟ این نکات و ترفندها را برای صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه بخوانید!

آیا شده است که به آشپزخانه کسی بروید و از اینکه چقدر همه جا تمیز است حیرت کنید یا از دیدن وضعیت اجاق گاز منزل دوستتان غبطه خورده اید و بخواهید بدانید راز تمیز کردن آنها در چیست؟ همه ما می خواهیم تمیز باشیم، یک آشپزخانه بهداشتی داشته باشیم اما پیدا کردن زمان کافی برای تمیز کردن آن احتمالاً برای همه کار سختی است. در اینجا چند استراتژی موثر برای تمیز کردن آشپزخانه ارائه می دهیم:

1- یک قفسه با محصولات تمیز کننده آشپزخانه

یک قفسه با محصولات خوب به این معنی است که شما دیگر لازم نیست در آشپزخانه به دنبال تمیزکننده ها بگردید و مطمئن هستید که آنها کجا قرار دارند. شما همیشه آماده تمیز کردن خواهید بود!

  • وسایل پاک کننده را در جایی قرار دهید که به آسانی قابل دسترس باشد. شاید زیر سینک یا یکی از کابینت های بزرگ آشپزخانه جای خوبی باشد.
  • تمام مواد تمیز کننده، مواد ضد عفونی، پاک کننده های اجاق گاز، تمیز کننده سطوح فلزی را در یک جعبه پلاستیکی محکم یا یک کشو قرار دهید.
  • تجهیزات تمیزکاری مثل دستکش، دستمال ها و برس ها را جایی نگه دارید که آسیب نبینند.
  • به طور مرتب بررسی کنید که همه مواد شوینده و پاک کننده موجود باشد و اطمینان یابید که مواد لازم اضافی در منزل دارید.

2- برنامه ریزی پیوسته برای تمیزکاری های کوچک آشپزخانه

تا کنون از دوستان و اقوام دعوت کرده اید تا برای شام پیش شما باشند، ناگهان متوجه می شوید آشپزخانه کثیف است و شما نیاز به چند ساعت زمان دارید تا همه جا را تمیز کنید؟ اگر به طور منظم یک زمان کوتاه برای تمیز کاری و رسیدگی به آشپزخانه اختصاص بدهید، نسبت به زمانی که در فرصت کم مجبور به کار زیاد و صرف انرژی فراوان برای تمیز کردن می شوید، بسیار راحت تر و با استرس کمتری کارها را انجام می دهید.

در برنامه ریزی های خود یک زمان معقول به تمیز کاری در آشپزخانه اختصاص دهید. برای مثال بعد از ناهار روز چهارشنبه برای ضدعفونی و تمیزکردن تمام سطوح و کف آشپزخانه 20 دقیقه وقت بگذارید. یک روز صبح قبل از خرید هفتگی زمان خوبی برای تمیز کردن یخچال و قفسه های غذا است، زیرا این قفسه ها اغلب خالی هستند و اشیاء کمتری در آنها موجود است و تمیزکردن آن آسانتر است.

هر چه بیشتر بر طبق برنامه ریزی ها پیش بروید، آشپزخانه شما آسانتر تمیز می شود و بقیه هفته زمان کمتری برای تمیز کردن آشپزخانه اختصاص خواهید داد.

براق کننده استیل و سطوح دیگر
پاک کننده کلیه سطوح در آشپزخانه

3- نکات و ترفندهایی برای تمیز کردن آشپزخانه پیدا کنید

دوستان و خانواده می توانند منابع عالی برای یادگرفتن روش های تازه ای باشند که می تواند به آسانتر کردن زندگی هنگام تمیزکردن وسایل آشپزخانه کمک کند، به علاوه،